Facebook’un ücretsiz internet projesi

REKLAMLAR
Facebook’un ücretsiz internet projesi
  • 25.03.2015
REKLAMLAR

Facebook’un ücretsiz internet projesi internet.org Hindistan’da kısmi kullanıma açıldı

Facebook’un ücretsiz internet erişimi projesi Internet.org Hindistan’a adım attı. Temmuz 2014’te Zambiya’da uygulanmaya başlayan proje, Hindistan’ın 6 eyaletinde* kullanıma açıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Facebook ve Mark Zuckerberg, proje kapsamında sağlıktan habere, spordan bilgi ve iş konularına kadar çeşitli internet servislerine ücretsiz erişim sunduklarını açıklıyor.

Facebook’un ve Bing Arama‘nın da dahil olduğu listede herhangi bir Google servisi yer almıyor. Yani Google servislerine erişmek isteyenler için farklı ve ücretli bir internet servisi kullanması gerekiyor.

Dünyanın en kalabalık 2. ülkesi olan Hindistan‘da 10 milyonlarca kişiyi internetle tanıştırmak isteyen Facebook, internet.org ile daha önce Africa’da 150 milyon kişiye hizmet sunduklarını ve 6 milyon kişiyi ilk kez internetle tanıştırmıştı.

eliance Communications işbirliğiyle bu hizmeti sunan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Hindsitan’da 1 milyardan fazla insanın internete bağlanmadığının altını çiziyor.

Geçen Ekim ayındaki Hindistan ziyaretinden bir fotoğraf da paylaşan Zuckerberg, bir kullanıcı yorumuna verdiği cevapla internet.org‘un Pakistan’a açılması için çalıştıklarını da söylüyor.

REKLAMLAR
Chrome kullananlara kötü haber!
Chrome’daki açık yüzünden binlerce kullanıcının bilgileri çalındı..
Beni diskalifiye ettireni hastanelik edeceğim
Survivоr All Stаr уаrışmасısı Turаbi, rаkiplеrinе gözаdаğı vеrdi.
“Saimbeyli Mavisi” kelebeği yeniden ortaya çıktı
Türkiye’deki birçok kelebek türüne ev sahipliği yapan Adana’nın Saimbeyli ilçesinden adını alan “Saimbeyli mavisi” kelebeği, 20 yıl sonra yeniden gözlendi…
ŞOK! 92 yaşındaki kadın tabutunda canlandı
Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde öldü sanılan 92 yaşındaki bir kadın cenaze işleri binasında tabutta uyandı. Kentin Hassel semtindeki bir yaşlılar yurdunda...
Aldığı ikinci el koltuğun içinden bakın ne çıktı
ABD’nin New York şehrinde 3 arkadaş, 20 dolara satın aldıkları ikinci el koltuğun içerisinde 40 bin dolar olduğunu fark edince,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ